Periyodik Bakım konusunda Vinç-Ser ve Shipyard 101 firmalarımız yılların verdiği know-how birikimi ile profesyonel şekilde vinç arızalarınıza kesin ve kalıcı çözümler sunmaktayız.

Ekspertiz başta olmak üzere revizyon, arıza tespit, halat değişimi, makara bakım ve teknik servis hizmeti verilir.

Her an servise hazır mobil araç grubumuzla sorunlarınızı çözmeye hazırız.

Deneyimli kadromuzla arıza tesbit parça temini onarım en kısa zamanda yapılıp sizin işlerinizin aksamadan devamı bizim referansımızdır.

Her marka Vinçlerin , Bakım Onarım Hizmetleri uzman mühendis ve teknik ekibimiz tarafından test edilerek onaylı şekilde bakım ve onarım yapılmaktadır.

Periyodik Kontrol Hizmeti Kapsamında gerçekleştirilen muayeneler;

MEKANİK KONTROLLER:

Kaldırma ve İletme Makineleri
Vinç
Gezer Köprülü Vinç
Portal Vinç
Monoray Vinç
Mobil Vinç
Kule Vinç
Yükleyici Kren
Caraskal
Platform
Yükseltilebilen Seyyar İş Platformu
Asılı Erişim Donanımı
Sütunlu Çalışma Platformu
Taşıt Kaldırma Donanımı
Transpalet
İstif Makinesi
Forklift

Basınçlı Kaplar
Basınçlı Hava Tankı
Kompresör Hava Tankı
Hidrofor/Genleşme Tankı
Buhar Jeneratörü
Boyler/Akümülasyon Tankı

Kazanlar
ndt tahribatsız muayene
Buhar Kazanı
Kalorifer/Sıcak Su Kazanı
Ütü Kazanı
Kızgın Yağ Kazanı
Boyama Kazanı
Kızgın Su Kazanı

Havalandırma
Havalandırma tesisatı

ELEKTRİK BÖLÜMÜ
Elektrik Tesisatı
Topraklama Tesisatı
Yıldırımdan Korunma Tesisatı
Artık/Kaçak Akım Ölçümü
Elektrik Panosu Görsel Kontrolü
Elektrik Panosu Fonksiyon Kontrolü
Termografik Muayene
Kompanzasyon Sistemleri
Yalıtım Direnci Ölçümü
Zemin Yalıtım Direnci Ölçümü
Enerji Analizi ve Harmonik Ölçümü
Yüksek Gerilim Sistemleri
Trafo
Katodik Koruma
Gömülü Metalik Tanklar ve İlgili Boru Sistemleri
Jeneratör
Pat testi

YANGINDAN KORUNMA SİSTEMLERİ:
Algılama Alarm Sistemleri
Yangın Su Deposu
Yangın Hidrant Sistemi
Portatif Yangın Söndürme Tüpleri Yerleşimi
Yangın Pompa İstasyonu
Yangın Dolapları
Sprinkler
Yangın Tesisatı

Sahada muayenesi gerçekleştirilen bu kontroller alanında uzman personellerimiz tarafından gizlilik tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesi çerçevesinde, muayene ilgili standartlara ve yönetmeliklere uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Periyodik Kontrol Nedir?
İş ekipmanının, “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” ve ilgili standartlar göz önünde bulundurularak düzenli aralıklarda test, kontrol ve analiz işlemidir.

Periyodik Kontrol Neden Yaptırılmalıdır?
İş ekipmanlarının sağlıklı olarak işlevlerini yerine getirmesi ve tehlike arz etmemesi gerekmektedir. İmalatından sonra piyasaya arz edilen ekipmanların kurulum ve çalışma şartlarının ilgili standart ve üretici tavsiyelerine uygun olması gerekmektedir. Kurulum yapıldıktan sonra periyodik kontrol incelemesinin ardından kullanıma alınması gerekmektedir. Düzenli olarak bakımları ve günlük, haftalık ve iş başlangıçlarında kullanıcı tarafından kontrol edilmelidir. Periyodik Kontroller kaza riskini en az seviyelere indirmek için zaruri bir ihtiyaçtır. Kazaların işletme için maddi ve manevi yükü ile beraber hukuki açıdan zararları büyük olmaktadır. İş yeri çalışma ortamındaki risklerin bertaraf edilmesi işverene aittir. Kanun ve yönetmeliklerde açıkça ifade edilmektedir.

6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu 4. Maddesi; İşveren’in çalışanların işle ilgili sağlık ve güvenliğini sağlamakla, işyerinde alınan iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine uyulup uyulmadığını izlemekle, denetlemekle ve uygunsuzlukların giderilmesini sağlamakla ve risk değerlendirmesi yapmakla veya yaptırmakla yükümlü olduğunu belirtir.

İyi bir vinç periyodik kontrol sağlanabilmesi için her bir vincin kullanım mantığını bilmek ve çalışma mekanizmasının işleyişini iyi bilmek gerekiyor. İşte o zaman olması gereken doğru ve profesyonel bir kontrol sağlanabilir. O yüzden işini yapan kişinin tüm teknik bilgilere sahip olması ve en ufak bir sorunu bile gözden kaçırmaması, işin hayati ve maddi boyutunu ortaya koymaktadır.

Köprü Vinç Özelliği ve Periyodik Kontrolü: Çeşitli fabrikalarda ya da tesis alanlarında bu köprü vinç kullanılmaktadır. Temel amacı kaldırma ya da bir başka noktaya bırakma olarak faaliyet verir. Yılda 1 kez periyodik bakımının yapılması gerekmektedir. Ayrıca tek kirişli ya da iki ile daha fazla kiriş ile gezer köprü vinçleri olarak türleri vardır. Amaçları daha fazla alana hareket kabiliyeti oluşturabilmektir. Tek kirişli olanlar daha hafif yükler taşıyabilirken, kiriş sayısı fazla olanlar ağır olan yüklerin taşınmasına olana sağlar. Genelde iki ya da bunun üzerinde çıkan kirişler, 10 tonluk yük taşınmasında kullanılır.

Tavan Vinç Özelliği ve Periyodik Kontrolü: Yine üretim alanlarında söz konusu olan ya da fabrika-tesislerde geçerli olan vinçtir. Birbirine karşılıklı olarak iki ray üzerine kurulu olan kaldırma işlevine sahip görevi vardır. Yine yılda en az 1 kez periyodik kontrolün yapılması gerekir. Tavan vinçleri tek bir tip değildir. Normalde 7 farklı türleri bulunur. Endüstriyel, tek halatlı, proses, açık, tehlikeli alan ve özel vinç ile zincirli olarak bu türleri oluşmaktadır.

Pergel Vinç Özelliği ve Periyodik Kontrolü: Daire çizerek, önündeki alanlardaki yükleri kaldırma işlevine sahiptir. Temelde iki bölümden oluştular ve bunlar kolon modelinde olan pergel vinç ile duvara askı olabilen modellerdir. Mutlaka yılda 1 kez kontrollerinin yapılması gerekir.

Monoray Vinç Özelliği ve Periyodik Kontrolü: Doğrudan bir ray üzerine kurulu olan, ileri-geri hareket kabiliyeti olan vinçtir. Kontrolün yılda 1 kez yapılması, vincin en iyi şekilde kullanılması adına önemlidir.

Kule Vinç Özelliği ve Periyodik Kontrolü: Dairesellik bir bölgede çalışan ve genelde inşaat sektöründe tercih edilen bir vinçtir. Yılda en az 1 kez periyodik kontrolü yapılmalıdır.

Mobil ve Araç Üstü Vinç Özelliği ve Periyodik Kontrolü: İnşaat alanları, çeşitli altyapılar ve üst yapılarda kullanılabilecek ve farklı alanlara götürülerek kullanılabilen hareket halindeki bir vinçtir. Yılda 1 kez periyodik kontrolünün yapılmasında yarar vardır.

Elbette tüm bunlar yapılırken, fabrika alanları ya da diğer kapalı ortamlarda çalışıldığında mutlaka havalandırma tesisatı periyodik kontrolü yapılmalıdır. İnsan sağlığına tehdit oluşmaması ve daha verimli bir ortam için havalandırma sistemlerinin periyodik kontrolleri de aksatılmamalıdır.

Kategori:

7/24 Vinç Bakım Tamir Servisi

+90 544 478 27 94

7/24 Servis

Servis araçlarımızla zamanında yerinde arıza tespit ve bakım hizmeti sunmaktayız.

UZMAN EKİP

20 yıla yakın süredir profesyonel kadromuzla mobil vinç bakım, arıza tespit, ekspertiz hizmeti vermekteyiz.

UYGUN FİYAT AVANTAJI

Piyasa koşullarına göre uygun fiyatlarla gemi vinçlerinizi, mobil vinçlerinizi, tershane vinçlerinizin bakım ve tamiratını yapıyoruz.

Hazır Mobil Araçlar

Servis araçlarımız her an göreve hazır şekilde donatılmıştır. İşinizin aksamaması için en hızlı şekilde parça tedariği yapmaktayız.

Hemen Arayın