Petrol platformu büyük bir yapıdır, işçilere, sondaj, petrol ve doğalgazın okyanustan çıkarılması için makinelere ihtihaç vardır. Bazı durumlarda platformun okyanus tabanına bağlanmasına ihtiyaç duyulur, bu durumda platform yapay bir ada gibi görünür. Bazı durumlarda ise platform hareketli de olabilir.

Birçok platformda kuyular kablolar yardımıyla uzaktan kontrol edilebilir, bu tek bir kuyu için veya farklı merkez birçok kuyu için geçerlidir.

Genellikle, petrol platformları kıta sahanlığı içinde inşa edilirler, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte sondaj ve üretim derin sularda da yapılabilir ve kârlıdır. Tipik platformlarda otuz ana kaynak bulunur ve farklı derinliklerdeki rezervuarlara ulaşmak için dikey sondaja izin verilir ve platformdan 8 km uzaklıktan kontrol edilir.

Büyük göl ve deniz tabanlı petrol platformları ve petrol kuleleri (donanımları) dünyadaki en büyük insan yapılarılarıdır. Birkaç farklı tip platform ve kule:

Sabit platformlar (Fixed Platforms)
Sabit kuleler (Compliant Towers)
Yarı batırılmış platformlar (Semi-submersible Platforms)
Kaldıraçlı platformlar (Jack-up Platforms)
Sondaj gemisi (Drillships)
Hareketli üretim sistemi (Floating production systems)
Telle sabitlenen platformlar (Tension-leg Platforms)
Direkli platformlar (Spar Platforms)

Kategori:

7/24 Vinç Bakım Tamir Servisi

+90 544 478 27 94

7/24 Servis

Servis araçlarımızla zamanında yerinde arıza tespit ve bakım hizmeti sunmaktayız.

UZMAN EKİP

20 yıla yakın süredir profesyonel kadromuzla mobil vinç bakım, arıza tespit, ekspertiz hizmeti vermekteyiz.

UYGUN FİYAT AVANTAJI

Piyasa koşullarına göre uygun fiyatlarla gemi vinçlerinizi, mobil vinçlerinizi, tershane vinçlerinizin bakım ve tamiratını yapıyoruz.

Hazır Mobil Araçlar

Servis araçlarımız her an göreve hazır şekilde donatılmıştır. İşinizin aksamaması için en hızlı şekilde parça tedariği yapmaktayız.

Hemen Arayın