Hidrolik motor, hidrolik pompa tarafından üretilen hidrolik enerjiyi dairesel harekete çeviren hidrolik sistem elamanıdır. Bu açıdan bakıldığında hidrolik motor, hidrolik pompanın tersi yönde bir prensip ile çalışır.

Hidrolik motorlar, hidrolik pompanın üretmiş olduğu hidrolik enerjiyi alarak tekrar mekanik enerjiye çevirir ancak bunu yaparken harekete bir dairesellik özelliği katmaktadırlar. Hidrolik motorlar sıvının sıkıştırılamama özelliğini kullanarak çalışırlar.

Hidromotorlar hidrolik yağa basınç uygulayarak onu sıkıştırmaya çalışılar ancak hidrolik yağ sıkışmaz ve gücün geldiği yönün tam tersine doğru hareket etmeye başlar. Kendine bir kaçış yolu arar işte bu özellik kullanılarak hidrolik motor modelleri oluşturulur. Hidrolik motorlar gelen akışkan miktarı aynı kaldığı sürece çalışma hızı da değişmeyecektir. Bu sebeple hidrolik motorlar gücün değişmediği bir hareket sağlayabilirler. Hidrolik motorlar 3 farklı tipe sahiptir: Pistonlu hidrolik motorlar, Dişli hidrolik motorlar ve katriçli(kanatlı) hidrolik motorlar.

Kategori:

7/24 Vinç Bakım Tamir Servisi

+90 544 478 27 94

7/24 Servis

Servis araçlarımızla zamanında yerinde arıza tespit ve bakım hizmeti sunmaktayız.

UZMAN EKİP

20 yıla yakın süredir profesyonel kadromuzla mobil vinç bakım, arıza tespit, ekspertiz hizmeti vermekteyiz.

UYGUN FİYAT AVANTAJI

Piyasa koşullarına göre uygun fiyatlarla gemi vinçlerinizi, mobil vinçlerinizi, tershane vinçlerinizin bakım ve tamiratını yapıyoruz.

Hazır Mobil Araçlar

Servis araçlarımız her an göreve hazır şekilde donatılmıştır. İşinizin aksamaması için en hızlı şekilde parça tedariği yapmaktayız.

Hemen Arayın